długopisy reklamowe
NAWIGATOR: STRONA GŁÓWNA >USŁUGI

Tampondruk

Metoda najpopularniejsza do oznakowywania drobnych upominków. Nadruk nie może być większy niż 8x9cm.
Tą metodą można znakować prawie każdy materiał płaski i na niewielkich krzywiznach.
W celu wykonania nadruku konieczny jest projekt graficzny na diapozytywie lub kalce przygotowany jak do druku offsetowego tzn. "w lustrze" z separacją kolorów. Odległość na kliszy pomiędzy znakami osobno drukowanymi nie może być mniejsza niż 3cm. Znak z kalki zostaje naświetlony na płytce fotopolimerowej lub metalowej. Następnie za pomocą tamponu przenoszony jest na przedmiot. Wysokość nadruku na długopisach, piórach, ołówkach zależy od średnicy (standardowa - max 7mm).

Do nadruków na przedmiotach szklanych i metalowych stosowane są specjalne farby, które uzyskują pełną trwałość po wypaleniu w temperaturze 180°C.


Grawerowanie laserem

Jedna z najdroższych lecz zarazem najbardziej efektownych form znakowania. Promień lasera matuje bądź delikatnie podrzeźbia powierzchnię danego przedmiotu. Doskonale prezentuje się na metalu, drewnie, skórze, materiałach skóropodobnych i szkle, charakteryzuje się wysoką trwałością.

Tą metodą można oznakować np. kalendarze z nazwiskami osób obdarowanych. Nie wymaga ona matryc ani naświetleń - jedynie składu komputerowego.

Copyright mikam.pl (c) 2009, All rights Reserved. Wykonanie: F-MEDIA